צריך עדכון פלאש לחצו כאן
 
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
 
> לעתים אנו זקוקים לחרדה

לפני מספר חודשים עלתה באשתי ובי מחשבה לעבור בית. התחלנו לנהל משא ומתן עם בעלי אחד הבתים במושב. ככל שהתקדמנו בתהליך תחושת החרדה שלי גברה. הרגשתי מתח רב, עצבנות, חוסר אויר ורצון לנשום עמוק. בקיצור, את כל התופעות הידועות של חרדה. השתמשתי בתרגילי הנשימות ונעזרתי במשאב המשפחתי שלי כדי להירגע. עד שלילה אחד התעוררתי ב- 4 לפנות בוקר מרוב לחץ. קמתי עם דפיקות לב ומיותר לציין שלא הצלחתי להירדם. מכיוון שאני "שוחה" בענייני חרדה, כלל לא ניסיתי להילחם ופשוט קמתי מהמיטה, התיישבתי מול המחשב כדי להעסיק את עצמי וכדי להעביר את הזמן עד שהילדים יתעוררו.

כל אותו יום, הרגשת המועקה הייתה חזקה במיוחד. תרגילי הנשימות כבר לא עזרו והרגשתי שאבן גדולה מונחת בבית החזה. דברתי עם עצמי וניסיתי להבין מה כל כך מלחיץ אותי במעבר הדירה. הבנתי שאני פשוט לא קשוב לאינטואיציות של עצמישזועקות ומנערות אותי לעצור ולא לעשות את הצעד הזה של מעבר הדירה. 

אני מכיר מצוין את המצבים האלה - לעשות משהו שהשכל אומר לי שהוא טוב אבל עמוק בפנים ישנו קול שצועק לי "עצור". כל כך הרבה פעמים התעלמתי ממנו, אמרתי לעצמי "לך עם הראש, אל תקשיב לחרדה", כל כך הרבה פעמים נכוותי בגלל זה.

הפעם, אמרתי לעצמי, תקשיב לעצמך. הפעם החרדה היא "גדר הבטיחות", אם לא תקשיב לה, תעוף מהכביש ותתהפך. 

חזרתי הביתה ושיתפתי את אשתי בתחושות הקשות שלי בנוגע למעבר. להפתעתי, היא הייתה שותפה לתחושות. ברגע שקיבלנו את ההחלטה לא לעבור בית, החרדה החלה להעלם - לא היה בה צורך יותר.

פעמים כה רבות אנו רוצים להוציא את החרדה מתוכנו, להיפטר ממנה, שתעלם! האם עצרתם לחשוב כמה פעמים החרדה באה כדי להגן עלינו? כמה פעמים היא "גדר הבטיחות" המונעת מאיתנו לרדת לשוליים ואולי להתהפך? כמה פעמים החרדה מגינה עלינו מפני עצמנו?


הירשמו לסדרת הסרטונים כדי לקבל כלים וטיפים נוספים להתמודדות עם מצבי חרדה

 « חזרה למאמרים

לא קיימות תגובות למאמר זה

הוספת תגובה

שם:
דוא"ל (לא יפורסם):
תגובה:
 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים