צריך עדכון פלאש לחצו כאן
 
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
 
> קופת ההצלחות
 
לא, ממש לא התבלבלת, אני לא מתכוון לדבר איתך עכשיו על ביטוח או פנסיה, חס וחלילה... אני מתכוון לקופת החיסכון הקיימת בתוכנו ובה נאגרות ההצלחות שלנו, החוויות הטובות, ההתגברות על קשיים.
 
 
יתכן ולא שמת לב שיש בך קופה כזו

היא קיימת בכל אחד ואחת מאתנו. לעיתים היא ריקה לחלוטין, לפעמים חצי מלאה ולפעמים מתמלאת עוד ועוד – זה תלוי רק בך. הצלחה או כישלון זה סיפור ממש אישי שאנחנו מספרים לעצמנו בכל רגע מחדש. התגברות קטנה על קושי, משהו שלא העזת לעשות, להגיד, או להתקרב אליו והיום עשית עוד צעד קטן לעברו יכול להחוות כהצלחה. כזאת שאפשר לצבור בקופת החיסכון.

האיום המתמיד של האוברדראפט

הביקורת והשיפוטיות שלנו כלפי עצמינו והחוויות השליליות שאנו אוספים בעולם יוצרים גירעון. כדרכם של גירעונות הוא הולך ותופח – ממינוס קטן, תוך זמן קצר הוא הופך לבור בלי תחתית שכבר ממש קשה לצאת ממנו והוא משתלט יותר ויותר על החיים.

לבנות אמונה ותחושה שמשהו יקר ערך נמצא בתוכך

אני מתבונן על זה כמו ציר שאלו שני הקצוות שלו - קופת חיסכון מלאה בצד אחד, שנותנת לנו ביטחון להסתובב בעולם, תחושה של שפע ושל יש, שממנה אפשר לצאת לעשייה, למערכות יחסים, להתפתחות ולמידה, להגשמה...ובקצה השני – אוברדראפט, כשאנו עסוקים כל הזמן בחשיבה על אי-ההצלחות ועל האין, אנחנו רק מתחפרים עמוק יותר בבור שאנו יוצרים לעצמנו.

מה אני מציע?

במפגש עם אנשים שוב שוב אני רואה כמה חשוב לעצור רגע ולהתבונן על ההצלחות, על ההתקדמות גם אם היא בצעדים קטנים להכיר בה, לתת לה במה להופיע, זכוכית המגדלת בדרך קבע נמצאת מעל "מה לא עשיתי מספיק טוב" ו"כמה שאני גרוע ב..." וגם על "שוב פישלתי ב...", "עוד פעם אכזבתי את עצמי ואת..." והרשימה עוד ארוכה...

באופן מודע להזיז את זכוכית המגדלת

ולמקם אותה מעל משהו שהתגברתי עליו, קושי שאתו התמודדתי, צעד קטן שעשיתי ועוד... אני מציע לך פעם ביום לקחת דקה לעצמך ולהתבונן בקופת החיסכון ולהחליט להכניס אליה חוויה חיובית עכשיו. ממש לסקור את היום או השבוע ולדוג משהו טוב. להפוך את החוויה ממש למטבע ולשמוע את הצליל המענג כשההצלחה הזו נכנסת לקופת החיסכון שלך.

 

 

 

 « חזרה למאמרים

לא קיימות תגובות למאמר זה

הוספת תגובה

שם:
דוא"ל (לא יפורסם):
תגובה:
 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים