צריך עדכון פלאש לחצו כאן
 
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
 
> היכולת לריפוי עצמי
 
אני נרגש לשתף אתכם בתהליכים המשמעותיים שמתרחשים בחדר הטיפול. כבר תקופה ארוכה אני אוצר בתוכי התפעלות כנה מהיכולת של האנשים, המגיעים אלי לטיפול, לרפא את עצמם. אני איתם, מקשיב, מתבונן יחד על הדברים, משקף לפעמים מכוון. אנשים יקרים שמגיעים סובלים וכואבים, מסכימים לתת אמון בעצמם, בי ובתהליך, לצלול עוד פנימה, לגלות מה מקור הכאב העמוק שמפריע כל כך בחייהם, פוגע בהם ובאהובים עליהם. ומשם הם עולים למעלה, מתחילים דרך חדשה, אחרת, קלה הרבה יותר. כל אחד בדרך המיוחדת והייחודית לו, כל אחד בקצב שלו.

אני חושב הרבה על איך הפלא הזה קורה

כי לנגד עיניי, ממש באופן יומיומי, מתחולל השינוי. הרגשתי שאני רוצה לשתף אתכם בתובנות ובמחשבות שלי על כך שזה אפשרי, זה אמיתי וזה במרחק נגיעה - תוך כמה מפגשי טיפול זה כבר מתחיל.

אז חשבתי לעצמי איך זה בעצם מתחיל?

זה מתחיל מנקודת המבט הראשונית בה העין לא מתקבעת על האבחנה, המחלה, או הפתולוגיה. אני מתכוון לכך שאני מתבונן בכל אלו - התקפי זעם, דכאון, פוביות, חרדה ועוד, רק כסוג של הגנה מפני משהו. אני רואה את האדם שמולי כאדם בריא עם כוחות, שפשוט יצר דפוס הגנה. ללא ספק, הדפוס הזה שירת אותו ועזר לו בתקופה מסוימת בחייו, אך כיום דפוס זה כבר לא מועיל לו. להיפך, הוא גורם לנזק, משבש את חייו וגורם לתקיעות. כשאנו מבינים יחד איך הדפוס נוצר ועל מה הוא מגן, צוללים יד ביד לנקודת הקושי והכאב בה הוא החל לנבוט ורואים עד כמה גדל פרא והשתלט על כל חלקה טובה, אז אפשר להתחיל להשתחרר ממנו. עדיין כמובן להגן על מה שדורש הגנה, אך בדרך אחרת, מותאמת יותר, מאפשרת דברים אחרים, פחות מפוחדת.

כדי להמחיש על מה אני מדבר אתן דוגמא

בחורה צעירה, שהגיעה אלי לטיפול, סיפרה בפגישתנו הראשונה שהבעיה הכי קשה שלה, היא שאינה מצליחה ליצור ולהחזיק זוגיות. היא תיארה מצבים בהם הגיבה בתוקפנות כלפי בני זוג או לחילופין התרחקה רגשית ואיבדה עניין. במקום להתייחס לתגובותיה כמעידות על חולשה או פתולוגיה, הזמנתי אותה להתבונן עליהן כעל הגנות. הבנו שכך היא מגינה על עצמה מהדבר הקשה והמפחיד ביותר עבורה – תחושה של איבוד שליטה בתוך קשר קרוב ואינטימי. למעשה, על ידי הישארותה לבד, ללא זוגיות, היא סיפקה לעצמה תחושת שליטה. כולנו רוצים ושואפים להשיג תחושת שליטה על חיינו, זה מצב נורמאלי לחלוטין. הבעיה הייתה המחירים שהיא שילמה בעבור ההגנות. תוך כדי הטיפול, למדנו שהיא אינה אשמה בהתפתחותו של דפוס זה ושכך היא למדה להגן על עצמה בילדות כשהרגישה פחד, חרדה וחוסר שליטה. ככל שהיא ספגה לתוכה את התובנה הזו, כך החלה להגיב באופן ספונטני ומותאם יותר למול בן זוג. למשל, יכלה עכשיו ליצור אתו תקשורת – מה מתאים לה ואיך, מה הקצב שהיא צריכה והעברת המסר שיש לה רגישות בנושא זה.

התהליך הטיפולי שעברה, אפשר לה לחזור צעד אחר צעד לאיזון הטבעי

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 « חזרה למאמרים

לא קיימות תגובות למאמר זה

הוספת תגובה

שם:
דוא"ל (לא יפורסם):
תגובה:
 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים