צריך עדכון פלאש לחצו כאן
   
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
> טיפול EMDR

שיטת טיפול יעילה, ממוקדת המביאה לתוצאות תוך זמן קצר, מתאימה במיוחד לטיפול במצבי חרדה ופוסט - טראומה. השיטה פותחה בארצות הברית בשנות ה- 80 ומאז התפשטה ברחבי העולם.


מהי שיטת EMDR
Eye Movement Desensitization and Reprocessing – EMDR (הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים). כן, למי שלא מכיר את התיאוריה העומדת מאחורי השיטה, זה יכול להישמע קצת מוזר, מה יכול להיות הקשר בין תנועות העיניים שלי ובין הפחתת החרדה שמלווה אותי כל יום? קשר כזה בהחלט התגלה ומבוסס במחקרים רבים. אך קודם נבין מדוע אנחנו לא מצליחים להשתחרר מהחרדה או מהטראומה.

מדוע אנו נתקעים במצב חרדה או פוסט-טראומה?
החרדה והפוסט-טראומה נובעות ממידע תקוע שהמוח לא מצליח לעבד ולהכניס ל"מגרות הזיכרון" המוכרות לנו. החרדה או הזיכרון הטראומתי נשארים תקועים בתודעה כמו פתק שהוצמד לצג המחשב שלנו ומזכיר לנו לשווא: "קיים איום! אני בסכנה! חובה להתגונן!" לכן אנחנו מגיבים מבחינה פיזית, רגשית וחשיבתית כאילו אכן קיים איום אמיתי.

כדי לצאת ממצב של חרדה או טראומה צריך לעבור שני שלבים:
שלב ראשון- להפחית את הרגישות שלך למצב שמעורר מצוקה.
שלב שני- לעבד מחדש את המידע התקוע.

זה בדיוק מה שטיפול EMDR עושה
השיטה מניחה, שכאשר חרדות, טראומות וזיכרונות שמטרידים אותנו, אינם מעובדים בצורה מספקת, אנו חשים תגובות רגשיות שליליות חזקות, מרבים לחשוב מחשבות של דאגה ומתנהגים באופן שמקשה על תפקוד יומיומי רגיל. באמצעות שיטת EMDR, תוכל להפחית את החרדות ואת הזיכרונות המעיקים בצורה משמעותית.

התפיסה שלי את האירוע הטראומתי משתנה !
הטיפול בשיטת ה-EMDR מסייע לשנות את התפיסה שלך לגבי האירועים שחווית. הוא אינו מוחק את הזיכרון עצמו. בזמן הטיפול אתה נמצא תמיד במצב ערני לחלוטין, ומאפשר למוח, בעזרת השיטה, לעבד את החוויה הטראומטית, ולהוריד מהזיכרון את החוויות הקשות. הטיפול הופך את האירוע מזיכרון חי, עוצמתי ומטריד, לעוד זיכרון במגרת הזיכרונות.

טיפול EMDR גם עוזר לך לשנות את התפיסה שלך לגבי עצמך- ממקום של "אני לא מסוגל" ו"אני חסר אונים" למקום של "אני יכול" ו"יש לי כוחות להתמודד".

איך מתבצעות ההקהיה והעיבוד מחדש של מצב החרדה והטראומה בשיטת EMDR?
האונה הימנית קשורה לרגשות שלנו. החרדה והטראומה ממוקמות באונה זו. לעומתה, באונה השמאלית ממוקמים הפתרונות שלנו למצבי החרדה והטראומה. העיבוד של המידע במוח, שכולל גם את הטראומה, מתאפשר רק כאשר החלק השמאלי של המוח שלנו, בא לעזרתו של החלק הימני. הזיכרון עצמו יעובד, ויתפוס מקום כמו כל שאר הזיכרונות. כשהוא יעלה בפעם הבאה, הרגשות הקשים והזיכרונות הכואבים יהפכו קהים יותר ופחות חדים, תחווה אותם כזיכרון רחוק ולא כאילו הם קורים כאן ועכשיו. שיטת ה- EMDR מאפשרת לתהליך הזה להתרחש בצורה בטוחה ויעילה.

כיצד נוצר החיבור בין החלק הימני והחלק השמאלי במוח?
יש פעולות רבות שמגרות את שתי האונות של המוח לסירוגין וכך יוצרות ומשפרות את החיבור ביניהן. פעולות כגון: ריצוד תנועות עיניים, מעקב אחרי צליל בשתי האוזניים, טפיחה על שני צידי הגוף ועוד. אני למשל, משתמש בלחצנים, שאתה מחזיק בשתי הידיים, והם מעבירים רטט נעים.

איך תרגיש במהלך הטיפול?
המטופלים שלי חווים רגשות עזים במהלך המפגש, אך לעיתים קרובות כבר בסיומו מרגישים הקלה משמעותית. אני רואה איך התפיסה השלילית של האירועים דועכת ומחשבות חיוביות תופסות את מקומן. לאחר מספר מפגשים הם מתגברים על החרדה או על הטראומה ושבים לחיים רגילים.

למי מיועד טיפול ה EMDR?
  • למי שמגיע מוכן ובעל רצון אמיתי לשינוי.
  • למי שבא עם בעיה ספציפית.
  • למי שמעוניין בטיפול נקודתי ובפיתרון בעיה תוך זמן קצר.

רוצה לראות עוד על שיטת EMDR? צפו בספריית הסרטונים שאספתי עבורכם

לחזור מן התופת - סיפורו של נועם, חיל קרבי שטופל על ידי בשיטת EMDR


צור קשר לתיאום שיחת היכרות– צעד ראשון ליציאה ממעגל החרדה והטראומה

 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים