צריך עדכון פלאש לחצו כאן
   
 


 
דואר אלקטרוני *
שם *
טלפון *
 
> חרדת בריאות

אתה מבקר שוב ושוב אצל הרופא, רוצה דעה נוספת בנוגע למצבך הרפואי, מחפש מידע באינטרנט ועובר אין סוף בדיקות רפואיות שמראות שהכול תקין. ובכל זאת אתה לא רגוע, אתה חושש שיש איזו מחלה נסתרת, משהו מסוכן שמתפתח בגופך ושהרופאים פשוט לא מגלים זאת...אתה סובל מחרדת בריאות, מהיפוכונדריה.

קרב מדומה
חרדת בריאות, או היפוכונדריה, היא אחת מהחרדות הנפוצות ביותר בעולם המערבי כיום. אנשים הסובלים מחרדת בריאות מוטרדים באופן מוגבר ולעתים קיצוני ממצבם הבריאותי. כל מתח בגוף, פעימת לב מוגברת, שינוי בגוון עור, הזעה מיותרת וכל שינוי קל בתחושות הגוף מיד מביאים עימם דאגה רבה: "אני עומד לקבל התקף לב..."; "הנה, זה הסימן שני חולה..."; "אני אמות מזה...".

דאגת היתר למצבך הבריאותי, ההיפוכונדריה, מביאה עמה מצוקה רבה ועלולה ליצור חרדות ודאגות נוספות כמו חשש מה יקרה עם בני המשפחה אם תחלה? מי יטפל בך? מה יקרה איתם אם תמות? כל אלו משאירים אותך דרוך ומוכן לקרב מדומה - חמוש בבדיקות לחץ דם, EEG, אקו לב, רמת סוכרים ומלחים, רמת לימפוציטים ומה לא....אתה יוצא לעוד יום יום שבו אתה חרד.

אפשר לצאת מזה ולהרגיש בריא
ראשית, חשוב לעבור בדיקות רפואיות שישללו את קיומה של מחלה אמתית. לאחר מכן, רצוי לפנות לטיפול ממוקד בחרדה. בטיפול הממוקד אנו יורדים לשורש החרדה, למקום בו היא נבטה ומטפלים בה ביסודיות באמצעות שיטת EMDR. העבודה השיטתית והממוקדת מביאה להקלה בתחושת החרדה לאחר מספר קטן יחסית של מפגשים. תחושת הרוגע והיכולת להרגיש בריא תלווה אותך בעתיד גם לאחר סיום הטיפול.

 
 
חרדת קהל
חרדת בריאות
פוביה
הפרעה טורדנית כפייתית
חרדת מבחנים
טראומה
חרדת נהיגה
שם
טלפון
מייל
קוד אימות

   שנה תמונה   
 
up-grade: קופירייטינג | מיתוג ועיצוב האתר Web-Traffic ויביט - בניית אתרים